Kommenteeri

MINU PUSA ESIMENE METSAISTUTUS PIIRSALU KÜLAS

Lubasime möödunud sügisel istutada iga kuuse disainiga pusa või t-särgi ostu eest ühe kuuse. Sel kevadel, maikuu kolmandal päeval, viisime oma lubaduse ellu. Istutasime meie sõprade abiga Läänemaale, Piirsalu parki 1000 väikest kuuske. Miks me seda tegime ja kuidas see aktsioon meil möödus nüüd lugeda saadki. 

Tulevik on meie kätes  
Minu Pusa eesmärgiks on võimaldada sul loodust endaga kanda, kuhu iganes su päevatoimetused sind ka ei viiks. Selleks, et meil oleks metsa, mida nautida ja millest inspiratsiooni ammutada, tuleb loodusele kindlasti ka tagasi anda. Meie esimeseks valikuks oli metsa istutamine meie kodukanti. Motivatsioon selleks tuleb esmajärjekorras meie lastelt – et ka neil oleks aastakümnete pärast, kui nad on sirgunud sama suureks nagu meie täna, seda metsa, millelt jõudu ammutada. 

Kolm pikka paid ja siirad sõnad igale pisikesele kuusele sirgumiseks kaasa

Piirsalu pargi valisime istutuspaigaks Piirsalu küla seltsi lahkete inimestega suheldes. Selgus, et Piirsalu parki on räsinud erinevad puude haigused, mis on pargi suhteliselt kehva seisu jätnud. Samas on see paik kohaliku kogukonna, sealhulgas mitmete Minu Pusa liikmete kodukoha pargiks – koht, kus korraldatakse jaanitulesid, muid ühisüritusi, käiakse pere ja sõpradega aktiivselt aega veetmas. Nende kogukondlike väärtuste hoidmiseks otsustasimegi just sinna oma panuse anda.

Istutustalgud ise olid kiired ja efektiivsed. Hea on toimetada, kui sinu ümber on nii palju häid ja agaraid inimesi – kes andis nõu, kuidas on õige pisikesi kuuseistikuid istutada, et neist ka elujõulised puud saaksid, kes küpsetas kringli ja valmistas supi, kes võttis vaevaks veidi külmavõitu õhtupoolikul käia labidaga mööda metsa ja viia 1000 korda läbi üht ja sama toimingut – siuh ja labida auk, kükk ja istik mulda, pehmed patsutused ja paid ning paar head sõna, et loodus uue puu vastu võtaks ja selle kasvule hoogu annaks.

Piirsalu pargi metsaistutuse eestvedaja, minupusaline Margus, jagamas juhtnööre, kuidas õige kuuseistutus käib

Häid inimesi oli talgutel meiega paarkümmend. Teine samapalju oli neid lapsi, kes meid motiveerivad seda kõike tegema ja kes ei pidanud paljuks ka ise oma pisikesed käed külge panna, et töö tehtud saaks. Sel hetkel veel silme ees kringel, mida vanemad tehtud töö lõpuks lubasid. Kuid loodetavasti on kringlist suurem tänu see, kui nad oma pere ja sõpradega paarikümne aasta pärast Piirsalu parki külastades hindavad, mida nemad ja nende vanemad 2021. aasta kevadel korda saatsid. Ikka kohisevate puude õõtsuvaid latvu imetledes ning puude pakutavas varjus ja vaikuses õnnelikke hetki nautides.

Tulevikuloojad ja oleviku hoidjad. Minu Pusa meeskond ja sõbrad.  

Minu Pusa jõud ei rauge. Oleme ette valmistamas meie järgmist metsaistutuse panust juba järgmisele kogukonnale nende elukoha hüvanguks. Ikka selleks, et me mets ei läheks metsa. Kuhu, millal ja kuidas järgmised istutustalgud toimuma saavad kuuled peagi, kui hoiad silma peal meie uudiskirjadel ja sotsiaalmeedia kanalitel.

Minge metsa! Ja Piirsalu parki väikeste sirguvate puudega rääkima, et nad kasvaksid meie järeltulijate hüvanguks ja rõõmuks. Te ei kahetse – anname sellele oma garantii!

Minu Pusa soovib südamest tänada:


Teksti autor: Anni Konsap

Lisa kommentaar

Email again: